Novosti
Reprezentacija

U četvrtak dva poraza, ali protiv najjačih suparnika na Srednjeeuropskom MEVZA turniru, ujedno i prvom kvalifikacijskom krugu za odlazak na kadetsko Europsko prvenstvo, u petak pak dvije pobjede hrvatske reprezentacije.
Najprije su hrvatski kadeti pobijedili u skupini A Mađarsku s 3:2 (25:22, 25:19, 16:25, 17:25, 15:13), potom i u novoformiranoj skupini od 5-8. mjesta Cipar s 3:0 (16, 19, 18).
Prijepodnevna utakmica s Mađarima trajala je 109 minuta, a Valentino Miklaušić s 20 poena bio je naš najučinkovitiji igrač. Izjednačenost suparnika vidi se i u gotovo svim statističkim podacima, posebice poenima u napadu, po 44 s obje strane, ali i blokovima, svaki po osam. Mađari su doduše imali 8 as servisa, Hrvatska 4, ali i u neforsiranim pogreškama momčadi su skoro pa izjednačene, Hrvatska 37 a Mađarska 35.
Izbornik hrvatske kadetske reprezentacije Antonio Surać nakon susreta je rekao:
„Prva smo dva seta bili dominantni, a onda smo pali i na kraju i u petom bili konstantno nekoliko poena u zaostatku. Ipak, uspjeli smo u finišu preokrenuti rezultat u našu korist, i pobjedom osigurati treću poziciju u skupini. Nažalost, igramo sa smanjenom rotacijom, sa samo 10 igrača, i to se osjeti u igri.“
U susretu za prvo mjesto u našoj skupini A Austrije je s 3:2 pobijedila Sloveniju.
U susretu skupine od 5-8. mjesta Hrvatska je glatko dobila četvrto plasirani Cipar iz skupine B, pa u subotu u utakmici za 5. mjesto očekuje pobjednika susreta između Mađarske i Slovačke.
Antonio Surać poslije popodnevne pobjede nad Ciprom je konstatirao:
„Na početku prvog seta smo možda malo pre opušteno ušli u igru, no vrlo smo se brzo vratili na pravi kolosijek i dobili taj set sa 25:16. Drugi set smo loše igrali, gubili 19:12, a onda na servis Buljata napravili nevjerojatnu seriju od 13-0. Bilo je tu i nešto blokova, nešto obrana, nešto kontranapada i as servisa. Zato smo treći set riješili bezbolno. Čestitke dečkima, nije lako izdržati taj naporni ritam jer imamo u rotaciji samo tri igrača.“