HRVATSKA

KAKO IGRAJU NAŠE IGRAČICE I IGRAČI U INOZEMSTVU

13. 2. 2018.
Podijeli na Facebooku Podijeli na Twitteru Podijeli na Google Plusu

U ovotjedni pregled liga krećemo iz Italije od kuda nam stižu odlične vijesti i iz ženske i iz muške talijanske lige.

No krenimo redom.

U srijedu 7. veljače odigrano je četvrto kolo LP, utakmica između Imoco Volley Conegliano gdje igra kapetanica naše reprezentacije Samanta Fabris i Fenerbahce gdje igra naša Mia Jerkov. U napetoj utakmici koja se igrala u pet setova i nakon gubitka prva dva seta Imoco Volley C. sustiže rezultat i pobjeđuje Fenerbahce s 3:2 (20:25, 18:25, 25:18, 25:22, 15:11).

Još jedna odlična utakmica odigrana je prošlog vikenda u Italiji, ovog puta u Serie A. U prošlom kolu na suprotnim stranama mreže našle su se Katarina Barun-Šušnjar (Liu Jo N.Modena)  i Samanta Fabris (Imoco Volley C.). Pobjedu od 3:2 u setovima odnosi Imoco V. C. , a Katarina Barun-Šušnjar bila je najbolja igračica utakmice s 25 poena.

Još dvoje hrvatski reprezentativaca istaknulo se prošlog vikenda. Lea Cvetnić (Golden Tulip V. Caserta) na utakmici protiv S.R.I.Montecchio napravila je 24 poena, dok je Ivan Raič za svoj Monini Spoleto postigao čak 29 poena.

Lucija Mlinar (Linamar B.) nije se plasirala u četvrtfinale CEV kupa, ali je na utakmici protiv Pomi Casalmaggiore bila najbolji primač (24%).

Beta Dumančić (SSC Palmberg Schwerin)  izborila je četvrtfinale CEV kupa i 21. veljače igrati će protiv ekipe Pomi Casalmaggiore gdje igra Ana Starčević.

I na kraju letimo u Grčku, gdje je Fran Peterlin bio među najboljim igračima utakmice između G.A.S. Pamvochaikos  i A.O.Foinikas Sirou s 18 poena.

 

ITALIJA Ž

LIU JO N.MODENA (Katarina Barun-Šušnjar) – IMOCO VOLLEY CONEGLIANO (Samanta Fabris) 2:3

(26:24, 10:25, 25:22, 19:25, 13:15)

POMI CASALMAGGIORE (Ana Starčević) – IGOR G. NOVARA 3:1

(25:23, 30:28, 15:25, 25:22)

UNET E-WORK BUSTO ARSIZIO – IL BISONTE FIRENZE (Ivana Prokopić) 3:1

(25:16, 25:22, 20:25, 25:18)

FOPPAPEDRETTI BERGAMO (Ema Strunjak) – M. VOLLEY PESARO 3:0

(25:19, 26:24, 25:23)

GOLDEN TULIP V.CASERTA (Lea Cvetnić) – S. R. I. MONTECCHIO 3:2

(22:25, 27:25, 25:21, 14:25, 15:7)

ITALIJA M

07.veljače

CUCINE LUBE CIVITANOVA (Tsimafei Zhukouski) – GL. GROUP MONZA 3:0

(25:22, 25:16, 25:18)

SIR SAFETY PERUGIA (Leo Andrić) – T.C.C. VIBO VALENTIA 3:0

(25:20, 25:18, 25:21)

11. veljače

SIR SAFETY PERUGIA (Leo Andrić) - CUCINE LUBE CIVITANOVA (Tsimafei Zhukouski) 3:1

(23:25, 25:22, 25:19, 25:20)

K.L. SANTA CROCE – MONINI SPOLETO (Ivan Raič) 3:2

(25:17, 25:223, 18:25, 15:25, 16:14)

TURSKA

CANAKKALE BLD. (Jelena Alajbeg) –VAKIFBANK 1:3

(29:27, 15:25, 20:25, 14:25)

ECZACIBASI VITRA – FENERBAHCE (Mia Jerkov) 3:1

(18:25, 25:21, 25:15)

SAMSUN B.S.B. ANAKENT (Sanja Gamma) – I.K.T.A. KOLEJLILER 3:1

(25:13, 18:25, 25:12, 25:12)

NJEMAČKA

AACHEN (Jelena Šunjić) – ERFURT 3:0

(25:9, 25:20, 25:7)

ČEŠKA

VK UP OLOMOUC (Rene Sain, Bernarda Ćutuk) – TJ OSTRAVA 3:0

(25:16, 25:21, 25:13)

GRČKA

G.A.S. PAMVOCHAIKOS – A.O.FOINIKAS SIROU (Fran Peterlin) 3:2

(23:25, 25:23, 25:21, 13:25, 15:8)

FRANCUSKA

EVEUX – RC CANNES (Vedrana Jakšetić) 0:3

(12.25, 9:25,21:25)

CHAMALIERES – SF.PARIS ST-CLOUD (Lara Vukasović) 3:2

(25:15, 20:25, 19:25, 25:15, 17:15)

LE CANNET (Matea Ikić) – BEZIERS 3:2

(25:22, 17:25, 17:25, 25:20, 15:13)

BELGIJA Ž

DATOVOC TONGEREN – CHARLEROI VOLLEY (Nikolina Jelić) 3:0

(25:21, 25:16, 25:18)

BELGIJA M

LINDEMANS AALST (Ivan Mihalj) – PAR-KY MENEN 3:0

(25:19, 25:15, 25:18)

B&W.C. LENDELEDE – VC DUVEL PUURS (Goran Išek) 2:3

(U25:18, 25:18, 24:26, 20:25, 21:23)

ŠVICARSKA

VBC GALINA (Karla Perić) – VOLERO ZURICH I 0:3

(12:25, 18:25, 15:25)

JAPAN

TOYODA GOSEI (Igor Omrčen) – JTEKT 3:0

(25:16, 25:22. 25:21)

TOYODA GOSEI (Igor Omrčen) – TORAY ARROWS 2:3

(25:22, 25:19, 22:25, 23:25, 13:15)

POLJSKA

MKS DABROWA GORNICZA (Ana Grbac) – L.EGIONOWO 3:2

(26:28, 12:25, 25:22, 25:22)

KATAR

QATAR SPORTS (Mario Močić) – AL-AHLI 1:3

(12:25, 25:19, 14:25, 20:25)

MAĐARSKA

LINAMAR BEKESCSABAI (Lucija Mlinar) – UJPEST 3:2

(26:28, 25:20, 21:25, 25:22, 15:13)

LIGA PRVAKA Ž 4. kolo

IMOCO VOLLEY CONEGLIANO (Samanta Fabris) – FENERBAHCE (Mia Jerkov) 3:2

(20:25, 18:25, 25:18, 25:22, 15:11)

CEV KUP Ž osmina finala 2. utakmica

POMI CASALMAGGIORE (Ana Starčević) – LINAMAR BEKESCSABAI (Lucija Mlinar) 3:0

(25:22, 25:18, 25:17)

KHIMKI YUZHNY – SSC PALMBERG SCHWERIN (Beta Dumančić) 1:3

(25:22, 13:25, 18:25, 18:25)

CHALLENGE KUP osmina finala 2. utakmica

BURSA BBSK – CHARLEROI VOLLEY 3:0

(33:31, 25:20, 25:23)

U ovom tjednu nas još očekuje:

LIGA PRVAKA M 5. kolo

13. veljače KNACK ROESELARE – CUCINE LUBE CIVITANOVA (Tsimafei Zhukouski) u 20.30 h

15. veljače SIR SAFETY PERUGIA (Leo Andrić) – FENERBAHCE u 20:30 h

CEV KUP M četvrtfinale 1. utakmica

14. veljače BELOGORIE BELGOROD – ACH VOLLEY LJUBLJANA (Petar Đirlić) 19 h

15. veljače Z. B. ANKARA – LINDEMANS AALST (Ivan Mihalj) 19 h

 

Ovo web-sjedište koristi tehnologiju "kolačića" (eng. cookie) da bi se korisnicima prikazao prilagođeni sadržaj te su oni nužni za ispravan rad. Više informacija možete saznati ovdje. Slažem se